اخبار گردشگری

نخستین کشتی کروز ۱۷۰۰ نفره کشور

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما

مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: نخستین کشتی کروز خریداری شده از فرانسه در چند روز آینده در آب‌های خلیج فارس راه اندازی می‌شود.

مصطفی فاطمی اظهار کرد: چندی پیش به منظور رفع برخی موانع و تسهیل در راه اندازی نخستین کروز کشور، در قالب هیئتی از کارشناسان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از این کشتی بازدید به عمل آوردیم.

وی ادامه داد: در این بازدید مشخص شد این کشتی بزرگ نیازمند میزان زیادی سوخت است که با تصویب اعطای یارانه سوخت به کشتی‌های تفریحی دارای مجوز از سوی وزارت میراث فرهنگی، مشکل سوخت این کشتی برای آغاز به کار در آب‌های خلیج فارس هم اکنون برطرف شده است.

مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه این کشتی کروز از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی از فرانسه خریداری شده است، افزود: این کشتی ظرفیت حمل ۱۷۰۰ گردشگر و ۷۰۰ خودروی سواری را دارد.

به گفته وی، این کشتی فرانسوی با ۹ طبقه، ظرفیت اقامت شبانه ۵۲۰ نفر گردشگر را نیز در هر سفر دریایی داراست و به رستوران، سالن ورزشی، سینما و سایر امکانات رفاهی و تفریحی مجهز است.

فاطمی عنوان کرد: بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های در حال انجام قرار است این کشتی در مسیر‌های مختلفی از جمله مسیر ساحلی خوزستان، بندر‌عباس و چابهار به گردشگران خدمات گشت دریایی ارائه دهد.

وی با اشاره به قابلیت انجام سفر‌های بین‌المللی توسط این کروز، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای انجام سفر‌های بین‌المللی توسط این کشتی در حال انجام است.

مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکی از مهمترین اهداف راه‌اندازی این کشتی را تردد و انجام سفر‌های دریایی به مقصد قطر در ایام برگزاری جام جهانی فوتبال عنوان و اظهار کرد: بدون شک با استفاده از این کشتی می‌توان گردشگران زیادی را از کشور قطر به ایران وارد کرد.

فاطمی ادامه داد: همچنین امکان تردد گردشگران ایرانی علاقه‌مند به تماشای مسابقات جام جهانی قطر با استفاده از این کشتی وجود دارد که در این صورت سفر ارزان قیمت‌تری را نیز برای ایرانیان به ارمغان خواهد آورد.

وی تاکید کرد: بر‌اساس تدارکات به عمل آمده در چند روز آینده شاهد آغاز به کار کشتی کروز فرانسوی در بوشهر با حضور مقامات ارشد کشوری از جمله وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواهیم بود.

مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آب اندازی کشتی کروز مذکور در آب‌های خلیج فارس را نقطه عطف گردشگری دریایی کشور عنوان کرد و گفت: امیدواریم با افزایش ورود شناور‌های بزرگ و کوچک تفریحی در خلیج فارس در آینده‌ای نزدیک شاهد تحول صنعت گردشگری دریایی کشور باشیم.

Tags: , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

شرایط حضور زائران حج ۱۴۰۱
کدام کشورهای اروپا محدودیت‌ های سفر را برداشته‌ اند؟

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۳.۱۹

تور گلاب گیری | یکروزه ۰۲.۰۳.۰۵

تور ماسوله | یک روزه ۰۲.۰۳.۰۵

تور آبشار تـرز | ۰۲.۰۲.۲۲

آبشار اسکلیم رود | آبشاری در کنار درخت های رنگارنگ

ماسوله | دومین شهر زنده باستانی جهان

تور رفتینگ | قایق رانی در آب های خروشان

هفت آبشار تیرکن | طبیعتی منحصربه‌فرد در مازندران

آبشار ترز | رویایی ترین آبشار سوادکوه

ییلاق فیلبند | ماجراجویی در میان ابرها

فهرست