اخبار گردشگری

عدم استقبال تماشگران ایرانی از بازی ها‌ی جام جهانی

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، هنوز تب حضور در جام جهانی داغ نشده و تماشاگران ایرانی تاکنون از بازی‌ها استقبال نکرده و کمبود تقاضا باعث شده شهر‌های پروازی کاهش یابد.

این روز‌ها که باید تب حضور در جام جهانی داغ باشد، اما تقاضا و هیچ استقبالی از بلیت این تورنمت مهم از سمت تماشاگران ایرانی نشده است. با نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی فوتبال، اخبار این تورنمنت خبری هم بیشتر شنیده می‌شود و حالا با گذشت چند ماه از زمانی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی روش‌های مختلف را برای سفر از ایران به قطر اعلام کرده بودند، حالا به نظر می‌رسد کمبود تقاضا در این زمینه باعث شده روش‌های پیشنهادی به تعداد محدودی پرواز کاهش یابد. در حالی که در ماه‌های گذشته اعلام شده بود مقرر شده تا پرواز‌هایی از شهر‌های تهران، کیش، شیراز، اصفهان، مشهد و لار به قطر برای تماشاگران ایرانی در نظر گرفته شود، اکنون اعلام شده که این پرواز‌ها از مبدا‌های تهران، شیراز، لار و لامرد انجام می‌شود، در حالی که پرواز‌های شیراز و لار جزو پرواز‌های همیشگی ایران به قطر است. پیش از این هم حسن خوشخو معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری درباره اضافه شدن ایرلاین‌های دیگر به‌جز ایران‌ایر برای پرواز‌های جام جهانی، گفته بود: اینطور به نظر می‌رسد که تقاضا برای بلیت روی سیستم‌ها مشهود نیست و هنوز تب حضور در جام جهانی داغ نشده است، اما ما به‌عنوان سازمان هواپیمایی کشوری برای پرواز‌های هر شهری که ایرلاین‌ها درخواست دهند، هیچ محدودیتی نداریم. البته مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره اینکه با حضور در کیش چطور می‌توان برای تماشای بازی‌ها به قطر رفت، هم گفته بود: امکان پرواز‌های شاتل از کیش به قطر وجود دارد تا در صورت تقاضا به‌صورت محدود با ۱۵۰ مسافر، هر یک ساعت یک پرواز به دوحه انجام شود؛ البته در حال حاضر ترمینال خارجی این جزیره هم پاسخگوی دو هواپیمای همزمان نیست و امکانات زیرساخت‌هایش آماده نشده است.
محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز به تازگی درباره پرواز‌های جام جهانی گفت که ۸۴ پرواز ایران‌ایر و ۱۹۸ قطر ایرویز از شش شهر ایران هماهنگ شده که مبدا‌های کیش، لامرد و تهران با ایران‌ایر و مبدا‌های مشهد، اصفهان و کیش با قطر ایرویز خواهد بود.
با وجود این و در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری اظهار کرده که محدودیتی در پرواز‌های ایران به قطر نیست، به نظر می‌رسد تماشاگران ایرانی آنطور که باید از بازی‌ها استقبال نکرده و کمبود تقاضا باعث شده شهر‌های پروازی کاهش یابد و پرواز‌های آتی هم مشروط به درخواست‌های متقاضیان خواهد بود.

Tags: , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نزدیک به ۹۰ درصد تورهای ورودی به کشور لغو شده
ممنوعه های ورود به قطر

تور یکروزه پلنگ دره | ۰۲.۰۶.۰۳

تور یکروزه آبشار ترز | ۰۲.۰۶.۰۳

تور ییلاق سوباتان | دو روزه ۰۲.۰۶.۰۲

تور آبشار ترز | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور آبشار جلسنگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۳.۱۹

تور گلاب گیری | یکروزه ۰۲.۰۳.۰۵

فهرست