اخبار گردشگری

تایلند پذیرش گردشگران را دوباره شروع می کند

با افزایش واکسیناسیون در کشورها، همانطور که انتظار می‌رفت مرزها به روی مسافران یکی یکی باز می‌شود. پیش از این از باز شدن مرز کشورهای دیگر گفتیم و حالا نوبت به تایلند رسیده که مرزهایش را به روی گردشگران باز کند. اگر قصد سفر به تایلند را داشتید، ادامه خبر را بخوانید.

جزئیات بازگشایی مرزهای تایلند پس از دوران کرونا

با تصویب شدن طرح پیشنهادی بازگشایی «بانکوک»، از یکم اکتبر این منطقه پذیرای گردشگرانی می‌شود که به طور کامل علیه ویروس کرونا واکسینه شده باشند؛ شهری که قبل از کرونا به عنوان پربازدیدترین شهر جهان شناخته می‌شد.
علاوه بر بانکوک، منطقه «چیانگ مای» واقع در شمال تایلند که به‌خاطر معبدها و کوه‌هایش مشهور است در کنار پاتایا و سایر نقاط گردشگری تایلند برای بازگشایی به روی گردشگران آماده می‌شوند.
البته اگر قرار باشد گردشگران واکسینه شده وارد این مناطق شوند و خبری از قرنطینه نباشد، ۷۰ درصد ساکنان آن باید واکسینه شوند.
در واقع تایلند قرار است بازگشایی مرز شهرهایش را در ۴ مرحله انجام دهد که چهارمین مرحله بازگشایی در ژانویه ۲۰۲۲ قرار است اتّفاق بیفتد. در این مرحله از بازگشایی که قرار است در اول اکتبر باشد، مناطق بانکوک، چیانگ مای، چون بوری، فتچابوری و پراچوپ خیری خان با دستورالعمل‌های مشخص آماده ورود گردشگران می‌شوند.
عملی شدن این طرح درحقیقت، اقدامی برای تکمیل طرح «سندباکس» تایلند است که از ماه جولای برای احیای صنعت گردشگری خسارت‌دیده این کشور به اجرا گذاشته شد. مقام‌های گردشگری تایلند معتقدند آغاز احیای گردشگری کشور موفقیت‌آمیز بوده است.
به کمک این طرح که به واسطه آن گردشگران واکسینه‌شده تا زمانی که در هتل‌های تعیین‌شده اقامت می‌کنند، می‌توانند وارد «پوکت» و سایر شهرها شوند، بیش از ۲۷هزار گردشگر بین‌المللی تا کنون از تایلند بازدید کرده‌اند.
گردشگران آمریکایی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی از جمله گردشگرانی هستند که بیشترین آمار سفر به «پوکت» را در این مدت به ثبت رسانده‌اند. حالا با ورود گردشگران واکسینه شده از ۱ اکتبر دوباره صنعت گردشگری این کشور رونق خواهد گرفت.


واکسن‌های مورد تایید تایلند

حالا شاید مهمترین سوال این باشد که تایلند چه واکسن‌هایی را برای گردشگران تأیید می‌کند؟ از بین واکسن‌هایی که وجود دارد، واکسن‌های فایزر، جانسون، مدرنا، سینوفارم، سینوواک، اسپوتنیک و آسترازنکا مورد تایید تایلند است و اگر دو دوز این واکسن‌ها را تزریق کرده‌ باشید می‌توانید به زودی برای سفر به این کشور اقدام کنید. البته هنوز پروازهای مستقیم بین ایران و تایلند برقرار نیستند اما با توجه به خبر فوق احتمالا این اتفاق نیز به زودی خواهد افتاد. در صورت فراهم شدن سفر ایرانیان به تایلند حتما اطلاع رسانی می‌کنیم.

 آخرین شرایط قرنطینه و پذیرش مسافران ایرانی از سمت تایلند 

اول اکتبر پادشاهی تایلند اطلاعیه‌ای مبنی بر شرایط قرنطینه مسافران صادر کرد که طی آن مسافران ایرانی هم می توانند به این کشور سفر کنند. شرایط سفر به شهرهای مختلف این کشور به شرح زیر هستند.

بانکوک

برای سفر به این شهر، شرایط قرنطینه همچنان برقرار است و مسافران باید ۷ شب در هتل، شرایط قرنطینه را تجربه کنند و بعد از روز هشتم، در صورت منفی بودن تست، می‌توانند به سایر نقاط شهر سفر کنند. لازم به ذکر است که حتی اگر دو دوز واکسن مورد تایید سفارت تایلند را نیز زده باشید، همچنان این شرایط قرنطینه برقرار هستند. افرادی که واکسینه نشده‌اند یا واکسن های مورد تایید این کشور را نزده‌اند، باید ۱۰ روز در قرنطینه بمانند.

پوکت، ساموئی و کرابی

شرایط سفر به این شهرها راحت‌تر است؛ به این صورت است که تورها فعلا به مقصد این شهر در حال برنامه ریزی و برگزاری هستند.
در طرح سند باکس، توریست‌های واکسینه شده با واکسن های مورد تایید کشور تایلند(دو دوز کامل و بعد از ۱۴ روز پس از دریافت دوز دوم)، می‌توانند به پوکت سفر کنند. این توریست‌ها نیازی به قرنطینه ندارند. لازم به ذکر است که در طول سفر ۳ بار تست PCR از این مسافران گرفته می‌شود. یکبار قبل از سفر، یک بار موقع رسیدن به فرودگاه، و یکبار هم قبل از عزیمت به کشور خودشان.

Tags: , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

بازگشایی برج آزادی تهران از ۱۸ مهرماه
پایان کار آلیتالیا پس از ۷۴ سال

تور یکروزه پلنگ دره | ۰۲.۰۶.۰۳

تور یکروزه آبشار ترز | ۰۲.۰۶.۰۳

تور ییلاق سوباتان | دو روزه ۰۲.۰۶.۰۲

تور آبشار ترز | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور آبشار جلسنگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۳.۱۹

تور گلاب گیری | یکروزه ۰۲.۰۳.۰۵

فهرست