اخبار گردشگری

پایان کار آلیتالیا پس از ۷۴ سال

شرکت هواپیمایی آلیتالیا پس از ۷۴ سال و به‌دنبال مشکلات مالی و سپس بحران شدید در دوران کرونا به کار خود پایان داد و ایرلاین جدید ایتا جای آن را گرفت.
شرکت هواپیمایی ورشکسته آلیتالیا، آخرین پروازهای خود را در روز پنجشنبه، ۱۴ اکتبر، انجام داد تا پایان کار این شرکت هواپیمایی ۷۴ ساله رقم بخورد؛ گرچه این پایان نام آلیتالیا نخواهد بود. آخرین پرواز آلیتالیا، پرواز بازگشت از کالیاری بود که طبق برنامه در ساعت ۲۳ پنجشنبه بر زمین نشست. این اتفاق دور از ذهن نبود؛ به‌خصوص پس از آنکه ماه گذشته اعلام شد که شرکت هواپیمایی دولتی جدید ایتالیا از ۱۵ اکتبر شروع به کار می‌کند.
آلیتالیا پس از سال‌ها دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات مالی، در سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام ورشکستگی کرد و به‌دنبال خریداران احتمالی از جمله دلتا، لوفت هانزا و ایزی جت بود. در نهایت، این شرکت نتوانست خریداری پیدا کند و پس از اینکه ویروس کرونا به ایتالیا رسید و سفرهای هوایی را تقریبا متوقف کرد، دولت ایتالیا در سال ۲۰۲۰ میلادی کنترل کامل این ایرلاین را در دست گرفت. شرکت مذکور پیش از بحران کرونا وضع نابسامانی داشت و پس از آن دچار بحران شدیدی شد که عملا ادامه کار را غیرممکن می‌کرد.
این ایرلاین با بیش از یک دهه فعالیت جای خود را به ایرلاین جدید ملی «ایتا» (ITA) یا «حمل‌ونقل هوایی ایتالیا» داد که از روز جمعه با پرواز یک هواپیمای جشن با نوشته «متولد ۲۰۲۱» آغاز به کار کرد. شرکت ایتا مذاکرات برای خرید برند آلیتالیا و دامنه Alitalia.com را در روز پنجشنبه به پایان رساند و ۹۰ میلیون یورو به آن پرداخت کرد.

ایرلاین جدید قصد دارد، فقط حدود یک‌چهارم از ۱۰ هزار کارمند آلیتالیا را استخدام کند؛ موضوعی که در هفته‌های اخیر منجر به اعتراض و اعتصاب کارکنان آن شده است.
ایتا در ابتدا با ۵۲ هواپیما آغاز به کار می‌کند و تصمیم دارد که هواپیماهای بیشتری در اواخر سال ۲۰۲۱ به ناوگان خود اضافه کند. هزینه خرید هواپیماهای جدید به مبلغ بیش از پنج میلیارد دلار را دولت ایتالیا تامین خواهد کرد.
این شرکت هواپیمایی تازه‌ تاسیس از پایگاه‌های اصلی خود در میلان و رم، پروازهایی به ۴۵ مقصد از جمله پاریس، لندن، آمستردام، بروکسل، فرانکفورت و ژنو خواهد داشت. شرکت جدید می‌خواهد علاوه بر مسیرهای خود، پروازهایی از میلان و رم به نیویورک، توکیو و بوستون و همین طور از رم به میامی داشته باشد. ضمن اینکه خدمات‌دهی به مقصد واشینگتن و لس آنجلس برای تابستان ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است.

Tags: , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

تایلند پذیرش گردشگران را دوباره شروع می کند
عربستان سکوی نفتی را به هتل ۵ ستاره تبدیل کرد

تور یکروزه پلنگ دره | ۰۲.۰۶.۰۳

تور یکروزه آبشار ترز | ۰۲.۰۶.۰۳

تور ییلاق سوباتان | دو روزه ۰۲.۰۶.۰۲

تور آبشار ترز | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور آبشار جلسنگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۳.۱۹

تور گلاب گیری | یکروزه ۰۲.۰۳.۰۵

فهرست