اخبار گردشگری

انگلستان مقررات جدیدی را برای مسافران ایرانی اعلام کرد

به دنبال نگرانی‌هایی که درباره سویه جدید ویروس کرونا به نام «امیکرون» به وجود آمده است، دولت انگلیس اعلام کرد که تمام مسافران ایرانی که کارت واکسن صادرشده از ایران دارند، باید پس از ورود به انگلستان، به مدت ۱۰ روز قرنطینه شده و دو نوبت تست کرونا انجام دهند.
انگلستان که بعد از روسیه بیشترین آمار مرگ بر اثر ابتلا به کرونا را دارد، از این قاعده مثتنی نیست و از روز ۱۴ آذرماه، محدودیت‌هایی را برای سفر اتباع خارجی به این کشور وضع کرده است.
مسافران عازم انگلستان تا پیش از این ۷۲ ساعت قبل از پرواز خود به این کشور، باید آزمایش PCR خود را انجام می‌دادند. اما با شیوع گونه جدید کرونا، این سخت‌گیری تشدید و به ۴۸ ساعت کاهش یافت. بنابراین مسافران بالای ۱۲ سال، باید ۴۸ ساعت قبل از ورود به انگلستان تست کرونا انجام داده باشند و نتیجه منفی آن به زبان انگلیسی به همراه کارت واکسن که در سامانه https://health.behdasht.gov.ir قابل پیگیری است، ارائه دهند.
همچنین باید بعد از ورود به انگلیس، به مدت ۱۰ روز در قرنطینه خانگی به سر ببرند.
تمام افرادی که قصد سفر به انگلیس را دارند باید قبل از سفر، فرم خوداظهاری سایت https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk را تکمیل و QR کد دریافت کنند و یک کپی از آن به همراه داشته باشند. همچنین مسافران ایرانی که کارت واکسن صادرشده از ایران دارند، باید از سایت معرفی شده، تست روز دوم و هشتم خود را بخرند. علاوه بر این تمام مسافران ایرانی باید تست منفی PCR و گواهی معتبر واکسیناسیون که QRکد داشته و به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد، ارائه دهند.
مسافرانی که از کشورهای دیگر واکسیناسیون انجام داده‌اند و در سایت https://www.gov.uk/guidance/countries-with-approved-covid-19-vaccination-programmes-and-proof-of-vaccination نام این کشورها درج شده باشد، باید از آخرین دوز واکسن فایزر، مدرنا، جانسون و یا آسترازنکا آنها حداقل ۱۴ روز گذشته باشد. مسافران ۱۱ تا ۱۸ سال که مقیم کشورهای درج شده در لینک بالا باشند، نیازی به قرنطینه خانگی ندارند و تنها یک نوبت تست کرونا در روز هشتم کفایت می‌کند.
در این روزها انگلیس فقط مسافرانی که پاسپورت اتحادیه اروپا، انگلستان، آمریکا، کانادا و یا مجوز اقامت در انگلستان و ویزای معتبر این کشور را داشته باشند، می‌پذیرد. حتی مسافرانی که اقامت دائم انگلیس را دارند، اما به مدت بیش از دو سال خارج از این کشور زندگی کرده‌اند و مجوز آنها باطل شده است، مجاز به ورود به انگلستان نخواهند بود.

Tags: , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

افزایش ساعت بازدید از عالی قاپو ؛ حمایت از گردشگری یا تخریب آثار تاریخی؟
سفر اتباع ایران به عمان برای مدت چهارده روز، نیاز به ویزا ندارد

تور یکروزه پلنگ دره | ۰۲.۰۶.۰۳

تور یکروزه آبشار ترز | ۰۲.۰۶.۰۳

تور ییلاق سوباتان | دو روزه ۰۲.۰۶.۰۲

تور آبشار ترز | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۱۶

تور آبشار جلسنگ | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور پلنگ دره | یکروزه ۰۲.۰۴.۰۲

تور رفتینگ | یکروزه ۰۲.۰۳.۱۹

تور گلاب گیری | یکروزه ۰۲.۰۳.۰۵

فهرست