وقت سفارت

وقت سفارت چیست ؟

شما با توجه به ویزای درخواستی خود، باید با افسران ویزای کشور مقصد مصاحبه کنید. حالا بسته به کشور مقصدتان، یا باید با افسران ویزا مصاحبه کنید و یا فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت و یا کارگزاری مراجعه کنید. به دلیل ازدیاد درخواست متقاضیان ویزا، سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌ها تصمیم گرفتند تا برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام متقاضیان، سیستم تعیین وقت سفارت را پیاده سازی کنند. وقت سفارت در اصل همان نوبت بانکی است. با این تفاوت که چند دقیقه و یا چند ساعت بعد نوبت شما فرا نمی‌رسد بلکه ممکن است، ۱ روز، ۱ ماه و حتی ۱ سال بعد نوبت مراجعه شما به سفارت فرا برسد.

مراحل اخذ وقت سفارت
برای این که بتوانید وقت سفارت بگیرید باید مراحل زیر را طی کنید. به این ترتیب می توانید در زمان مورد نظر خود به سفارت مراجعه نمایید:

 • انتخاب کشور مورد نظر
  برای این که بدانید به کجا می خواهید سفر کنید باید بسیار بررسی کنید. این که از چه کشوری راحت تر می توانید ویزا بگیرید و سپس سفر خود را آغاز کنید بسیار اهمیت دارد. برای انتخاب مقصد بهتر است با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید.
 • اخذ وقت از سفارت
  باید بررسی کنید که با توجه به شرایط و قوانین سفارت اقدام به اخذ وقت سفارت کنید. در صورتی که زمان کمی برای سفر دارید باید وقت فوری سفارت را اخذ کنید تا بتوانید سفر را آغاز کنید.
 • مراجعه به سفارت
  به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را در تاریخ و ساعت مشخص ارائه دهید. پس از این باید منتظر بررسی سفارت بمانید.

انواع وقت سفارت

وقت فوری و عادی سفارت را می توانید از ما بخواهید. با وقت فوری سفارت در کمتر از یک ماه موفق می شوید تا به سفارت وارد شوید. برای اخذ این نوع وقت باید هزینه بیشتری را بپردازید تا موفق شوید در زمانی که می خواهید وارد سفارت شوید. نوع دیگر وقت عادی سفارت است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 • وقت فوری
  وقت فوری سفارت برای اشخاصی گرفته می‌شود که نیاز است در تاریخ خاصی در مراسم خاصی در کشور مقصد حضور پیدا کنند. به همین دلیل نمی‌توانند در صف انتظار برای وقت معمولی سفارت بمانند و نیاز است سریع‌تر نسبت به اخذ ویزای خود اقدام کنند. این افراد باید مدارک معتبری برای وقت فوری سفارت داشته باشند که می‌تواند دعوتنامه جلسه علمی یا تجاری خاصی باشد، یا دانشجویانی که نیاز است برای ثبت نام در تاریخ خاصی به دانشگاه مراجعه کنند.
  مشخصا وقت فوری سفارت به همین سادگی به هر کسی داده نمی‌شود اما با شرایطی خاص می‌توان وقت فوری سفارت گرفت که گاهی ممکن است هزینه دریافت ویزای شنگن کمی بیشتر از هزینه ویزای معمولی آن باشد.
 • وقت عادی
  وقت عادی سفارت هم به شما این امکان را می دهد تا در بازه زمانی مشخص و البته بیش از وقت فوری سفارت زمان می برد. با اخذ وقت عادی سفارت می توانید در بازه زمانی بیشتری به سفارت مراجعه کنید. به این ترتیب می توانید در تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل دهید.
  وقت عادی سفارت برای زمانی مناسب است که شما برنامه خاصی برای تاریخ سفر خود را ندارید. در واقع زمانی که تنها به قصد گردش و یا دیدار اقوام می خواهید سفر کنید بهترین گزینه وقت عادی سفارت است. با وقت عادی می توانید به راحتی در زمانی که دارید مدارک خود را ترجمه کنید و به تمامی کارهایتان برسید.
فهرست